نقشه سوله | نقشه معماری سوله | طراحی نقشه سوله | دانلود نقشه سوله | طراحی سوله صنعتی
571
rtl,page-template-default,page,page-id-571,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

نقشه معماری سوله

در رابطه با نقشه معماری سوله باید گفت که سوله نمونه ای از سازه های فلزی است که در صورتی از آن بهره می بریم که به دهانه هایی طویل احتیاج داشته باشیم که بیشتر در کارخانجات ، فضا های ورزشی ، سالن فوتبال که دهانه طویل مد نظر است استفاده می شوند . سقف این سازه فلزی عظیم به صورت سقف شیبدار می باشد که کل سازه با استفاده از محاسبات فلزی خاص ارائه می شوند و با توجه به این موضوع که ابعاد ستون ها  و تیرها بزرگ است از تیر ورق هایی بهره می برند تا تقویت شده و نیروی زیادی را تحمل نماید . از دیگر استفاده این سازه می توان به سوله مرغداری ها ، سوله آشیانه هواپیما ،سوله گاوداری ، سوله ورزشی ،سوله  تعمیرگاه ها ،سوله تالار ، فروشگاه ها که با قاب هایی بزرگ و دهانه هایی طویل استفاده می شوند اشاره کرد .

نقشه سوله

به دلیل ساختار خاص و متفاوت این سازه ها و به دلیل ضخامت ستون ها بیشتر این سازه ها را به صورت انفرادی و خاص طراحی و می سازند و اجرای ان به صورت منتاژ قطعات در کارگاه صورت می گیرد . سوله ها انواع مختلفی همچون سوله تک دهانه به صورت ۸ ، سوله دو یا چند دهانه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸یا ۸۸۸۸،سوله دو دهانه به صورت ۸۸ ، سوله قوسی ، سوله چند ضلعی . طراحی سازه سوله کاری تخصصی است و در غیر این صورت غیر اصولی بوده و می تواند نتیجه ای با هزینه زیاد داشته باشد پس بهتر است در طراحی و اجرای ان اصول و متخصصین زیر صلاع بهره گرفته شود .

اطلاعاتی که در مورد طراحی سوله بدانیم نیز حائز اهمیت است :