اجرای سوله – نصب پرلین (لاپه) و استرات ۲ - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
689
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-689,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

اجرای سوله – نصب پرلین (لاپه) و استرات ۲

اجرای سوله – نصب پرلین (لاپه) و استرات ۲

نصب دقیق پرلین‌ها و استرات‌های جانبی با ضوابط مورد نیاز برای عملکرد سیستم پوشش سقف در نصب سوله دارای اهمیت بسیار است. کتابچه‌های راهنمای کمی در مورد حوزه‌های  نصب ویژه ای برای اجزای اسکلت فلزی ثانویه در ایران وجود دارد، هرچند راهنماهای های عمومی تر برای اعضای فولاد سرد نورد شده به صورت استانداردهای ۶۱۲ و ۶۱۳ سازمان برنامه بودجه موجود است.

مسئله در مورد رواداری‌های نصب برای اجزای سازه سوله ثانویه، توانایی پیمانکار روکش برای بستن و اجرای روکش ها به روی پرلین ها و استرات‌های جانبی است، بدون اینکه مسئله  آب و هوا و یا یکپارچگی سازه ساختمان از بین رود. همچنین برای افرادی که بر روی سقف کار می کنند، پیامدهای بهداشتی و ایمنی نیز وجود دارد، زیرا عدم شفافیت روکش های سقف (یعنی توانایی آن برای جلوگیری از افتادن سقف از پشت بام) به طور مستقیم با طبقه بندی غیر شکنندگی مونتاژ سیستم، کیفیت سازه‌های نگه‌دارنده و اتصال به آن ارتباط دارد. در حالی که اکثر سوله در ایران به یک استاندارد بالایی ساخته می شوند، پیمانکاران سقف با مشکل روبرو شدن با روکش های برخی از سوله‌ها، به علت اینکه پرلین‌ها یا استارات‌های جانبی از موقعیت  خارج شده یا تغییر شکل داده اند.

دلایل متعددی برای این مشکلات وجود دارد، از جمله تعریف مشخصات ضعیف توسط مهندس سازه و عملکرد بد در قسمت پیمانکار روکش (به عنوان مثال راه رفتن بر روی دهانه‌های مهار نشده) وجود دارد. با این وجود، دستیابی به نصب نهایی اعضای ثانویه با رواداری‌های معقول، یک گام منطقی و ضروری برای مقابله با این مسئله است.

بدون نظر

ارسال دیدگاه