سوله خرپا چیست - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
603
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-603,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

سوله خرپا چیست

سوله خرپا چیست

ساخت سوله خرپایی : این سازه های عمرانی با تنوع زیادی که دارند برای پیشبرد تمامی اهداف صنعتگران طراحی و ساخته شده اند کارفرمایان با انتخاب بجا و مناسب سوله ی مورد نظر خود می توانند تمام انتظارات خود را برآورده سازند .

شرکتی که از تیم طراحی کاردان و آموزش دیده در مجموعه خود استفاده می کند به میزان زیادی کیفیت سازه های خود را تضمین نموده است , این افراد با دارا بودن میزان دانش و اطلاعات جامع از روند کار سهم مهمی در موفقیت مجوعه دارند و می توانند سازه هایی بی نظیر با حداقل محدودیت ها تولید کنند عامل مهم دیگر تجهیزات موجود در کارخانه است هرچه این ابزارآلات به روز تر و مجهزتر باشند کیفیت و دقت سازه نیز افزایش می یابد .

سریع ترین روش ساخت سوله که با سرعت و دقت بالایی صورت می گیرد روش خرپایی است . سوله های خرپایی در حال حاظر بهترین و کامل ترین سوله های موجود در بازار هستند که با فناوری روز دنیا عجین شده اند ساخت این سوله ها در سراسر جهان به قدر فراگیر شده است که عمده ی سازندگان در پروژه های خود از این روش بهره می برند , ساخت پل های عظیم به این روش باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های جاری شده است .

طراحی سوله خرپا:

طراحی این نوع سوله ها امری حساس است سازندگان باید همواره تمامی جوانب ساخت و طراحی سوله را در نظر داشته باشند و با بکارگیری حداکثر توانایی های خود از نقاط ضعف سوله ها بکاهند تا بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند .

سوله های خرپایی سبک ترین سوله ها در حال حاظر محسوب می شوند که استحکام به شدت بالایی نیز دارند و همواره از لحاظ میزان کیفیت کنترل می گردند که این کنترل و بازرسی ها قبل , درحین و بعد ساخت نیز صورت می گیرد تا هیچ گونه مشکلی در مرحله ساخت وو بهره برداری سازه پیش نیاید . ساخت پروژها بعد از طراحی سازه و براساس نقشه های تهیه شده صورت می گیرد و سپس عملیات تمیزکاری و آماده سازی انجام می شود و سوله می رود برای اجرا و بهره برداری .

بهترین نوع سوله, خرید سوله, سوله, سوله فوری, سوله های خرپایی, سوله های دست دوم, سوله های سبک, فروش سوبه, مزایای سوله خرپایی

مزایای سوله خرپایی

مزایای سوله خرپایی چیست؟

ویژگی های سوله های خرپایی چیست؟

معایب سوله خرپایی و موارد استفاده ی آن کدامند؟

امروزه در ایران بسیاری از صنایع ها از سوله استفاده می کنند که می توان از مرغداری ها ، آشیانه هواپیماها ، نمایشگاهها و صنعت های دیگری از این قبیل نام برد.

سوله مکانی است که برای مصارف متعددی به کار می رود. استحکام سوله و شکل ظاهری و هزینه پایین ساخت از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

سوله ها معمولا از ساختار فلزی تشکیل می شوند که توسط تکنیسین ها مورد ارزیابی و عمکرد قرار می گیرد. یکی از انواع سوله ها سوله خرپایی است که در پایین به ویژگی ها و مزایای آن میپردازیم.

ویژگی های سوله های خرپایی

سوله سازی صنعتی است که بسته به نوع قالب آن انواع سوله ها را از هم متمایز می سازد. یکی از این نوع سوله ها سوله خرپایی است . سوله های خرپایی از قوطی های پروفیل ساخته می شود و به شکل خرپا است. یکی از ویژگی های آن که موجب وزن سبک نسبت به سوله های دیگر از جمله تیرورقی شده است ساختار هندسی آن است و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار به صرفه است.

در سالهای اخیر پیشرفت چشم گیری در صنعت سوله سازی داشته ایم که سوله های خرپایی از این قضیه مستثنی نیست. با توجه به فناوری روز دنیا این سوله ها طوری طراحی و ساخته می شوند که علاوه بر سبکی آن مقاومت این فلزها نیز در برابر عوامل محیطی حفظ شود و این یک ویژگی بارز برای این نوع سوله است.

مزایای سوله خرپایی و شرح نوع ساختار این سازه ی ویژه

همان طور که در بالا نیز اشاره شد استحکام و مقاومت این سازه به دلیل ساختار خرپایی آن و محاسبات دقیق اولین مزایای ساخت این نوع سوله است.

با وجود وزن کم این سازه عملکرد بهتری در وقوع زلزله دارد.

امکان نصب برای جرثقیل های سقفی در این سازه وجود دارد.

طرح های زیبا و منحصر به فرد در این سازه یکی دیگر از مزایای آن به شمار می آید.

در این سازه امکان ساخت سالن با دهانه های مختلف وجود دارد.

مزایای سوله خرپایی :

نصب سریع آن

استفاده بهینه از فضا

مصرف کمتر فولاد

نامحدود بودن در ارتفاع و دهانه

کاهش قیمت تمام شده نسبت به بقیه سوله ها

امکان استفاده برای تاسیسات مکانیکی ، روشنایی سرمایشی و گرمایشی وجود دارد.

معماری خاص آن و انعطاف پذیری در اجرای طرح

مطابق با آیین نامه مقررات ملی ساختمان طراحی و ساخت می شود.

برای صنعت های تجاری ، ورزشی ، مسکونی و تفریحی کاربرد دارد.

معایب سوله های خرپایی

خوشبختانه تاکنون معایبی برای این گونه سوله اعلام نشده است و تقریبا تمام معایب دیگر سوله ها را برطرف نموده است  و این یکی از مهمترین حسن استفاده از این نوع سوله است.

موارد استفاده سوله های خرپایی در جهان

یکی از مهمترین عوامل استفاده از این نوع سوله در جهان استحکام آن در شرایط جوی و محیطی است و این سبب شده که متخصصین رو به این سوله آورده اند و مورد استفاده قرار می گیرند.

برج ایفل

استادیوم های بزرگ جهان

پل های بلند و طولانی

و…..

از جمله موارد استفاده شده از این نوع سوله است.

در میان صنعتگران این نوع سوله طرفداران بسیاری دارد. تا جای ممکن در ساخت این سوله ها سعی در برطرف کردن معایب دیگر سوله ها بوده و همچنین وسعت بخشیدن در مزایای انواع سوله ها که با استفاده از تکنولوژی و علم روز دنیا موفق به انجام این کار شده اند . هزینه پایین ساخت این نوع سوله و کیفیت بالا و کارایی بسیار آن باعث شده محبوبیت خاصی در میان صنعتگران پیدا کند و ساخت این گونه سوله ها برای اکثر صنعت ها مورد استفاده قرار گرفته است.

استحکام سوله خرپایی, انواع سوله خرپایی, بهترین نوع سوله, سوله های خرپایی, قیمت ارزان سوله خرپایی, مزایای سوله خرپایی,معایب سوله خرپایی, موارد استفاده سوله خرپایی در جهان, ویژگی های سوله خرپایی
بدون نظر

ارسال دیدگاه