رنگ سوله ۱ - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
687
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-687,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

رنگ سوله ۱

رنگ سوله

رنگ اسکلت فلزی – رنگ سوله ۱

 گزینه های زیادی برای معمار یا مهندس برای انتخاب سیستم پوشش محافظ زیبایی برای فولاد براساس رنگ سوله وجود دارد که سال ها عملیات نگهداری رایگان را تامین می‌کند. از این رو هدف این مقاله، ارائه بینش به حرفه ای درگیر در طراحی ساختمان و پل با استفاده از فولاد سازه ای در سیستم حفاظت از خوردگی است.

فولاد هنگامی که در معرض شرایط بی نظیر از جمله فضای باز است، زنگ می‌زند. قابل توجه است که انواع فولاد شامل نوع کم آلیاژ در معرض هوای مرطوب در معرض زنگ زدگی هستند. زنگ زدگی یک فرایند الکتروشیمیایی است که با تبادل الکترونها مشخص می شود. در بعضی موارد، اضافه کردن ۰٫۳٪ مس به فولاد کربن می تواند باعث کاهش میزان زنگ زدگی شود. به نظر می رسد عناصر Cu، P، Cr و Ni به بهبود مقاومت در برابر خوردگی جو عمل کنند.

شکل گیری

شکل گیری یک مقیاس زنگ زدگی متراکم و محکم مسئول کاهش میزان خوردگی است که منجر به استفاده بدون حفاظت می‌شود و همچنین می تواند زندگی با کاهش میزان خوردگی در زیر رنگ را افزایش دهد. میزان زنگ زدگی معمولا در سال اول قرار گرفتن در معرض جو از سال های بعد بیشتر است و با افزایش میزان آلودگی و رطوبت هوا افزایش می یابد. عناصر آلیاژ به یک محصول سفت کننده و کمتر متخلخل به عنوان فیلم سطح کمک می کنند. فیلم های محافظت شده در این فولادها سطح را در برابر نفوذ آب بیشتری می چسبانند، که سطوح اکسید را به آسانی مرطوب نمی‌کند.

اکسید سطحی

فیلم های اکسید سطحی فشرده سریعتر در محیط های صنعتی حاوی SO2 سریع تر تولید می شوند که احتمالا در حضور رطوبت از طریق ایجاد اسیدهای سولفور و سولفوریک که بسیار خورنده هستند، در تشکیل فیلم نقش دارند. این تئوری به طور عمده بر این نکته بود که محصولات خوردگی بر روی فولاد در معرض فضای صنعتی معمولا غنی از سولفات بودند. با این حال، میزان خوردگی فولادهای هوادهی در اتمسفرهای صنعتی تا سطوح پایین تر از فضاهای روستایی یا نیمه روستایی غیر خورنده کاهش نمی یابد. خشک کردن دوره ای برای فیلم سطح لازم است تا خواص محافظتی آن را بهبود بخشد. علاوه بر این، توسعه فولاد مقاوم در برابر آب مقاوم در برابر هوا و سیستم های رنگی / پوشش های با کیفیت بالا می تواند از فولاد حتی در محیط های پرخطر محافظت کند. طول عمر سیستم حفاظتی همانند عمر ساختاری فولادی که از آن حفاظت می کند، مشابه نیست. سیستم محافظ معمولا نیاز به طول عمر متنوع دارد. تمام سازه های مدرن برای طول عمر خاص بر اساس دوام طراحی شده اند.

بدون نظر

ارسال دیدگاه