بهترین نوع سوله - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
611
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-611,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله : اجزاء سوله: سوله از اجزایی چون:

۱- رفتر(فریم)

۲- پرلین

۳- نبشی سینه بند

۴- پیچ ومهره

۵- ستون وال پست

۶- استرات

۷ – ستون

۸- سگراد

۹- سایه بان

تشکیل می شود.

سوله ها با این اجزا وبرحسب محاسبات فنی ،دقیق و خاصی تولید می شوند.

موارد استفاده سوله:

سوله ها در مواردی چون ساختمان های کشاورزی،ساختمان های صنعتی،انبار ها،مرغداری ها،کارخانه ها،آشیانه های هواپیما،تعمیرگاه ها پارکینگ ها،فروشگاه ها ، نمایشگاه ها،دامداری ها،سالن های ورزشی و موارد متعدد دیگری کاربرد دارند .این سازه ها(سوله ها )مورد استفاده ی بسیاری از شرکت های بزرگ وکوچک می باشد که به خوبی توانسته تمام نیاز ها وانتظارات ان ها را مرتفع کند.

در سال های قبل بیشتر از سیستم های خرپاسازی استفاده می شده اما اکنون با توجه به مزایای زیادی که سوله دارد این سازه ها جایگزین خوبی برای سیستم های خرپا سازی محسوب می شود .

سوله ها از نظر طراحی با سایر سازه های فلزی متفاوت است ودلیل این امر کاربرد های عمدتا صنعتی این سازه می باشد دهانه ها در سوله ها بزرگتر از سایر سازه هاست دارای قاب های متفاوت وشیبدارند .

از پروفیل های موجود نمی توان در ساخت این سازه ها استفاده نمود زیرا ابعاد تیر ها وستون ها در این سازه ها بسیار بزرگ است.

طراحی سوله:

سوله یکی از بهترین سازه های عمرانی محسوب می شود وهم چنین کارا ترین.

طراحی سوله امری بسیار تخصصی محسوب می شود وعدم توجه به پارامتر های حتی جزئی در این سوله می تواند موجب خسارات هنگفتی شود که سبب تحمیل هزینه ی گزافی به سرمایه گذار وسازنده خواهد شد و مهم ترین مزیت سوله که همان به صرفه بودن ان است رت زیر سوال می برد و همچنین موجب تضعیف مقاومت وایمنی سازه نیز می گردد.

سوله ها از نظر طراحی و ساخت به ۳دسته تقسیم می شوند:

۱- سوله های خرپایی

۲- سوله های یو.بی.ام

۳- سوله های تیرورقی

بهترین نوع سوله :

سوله ای است که از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد،در برابر عوامل وفشار های موجود چون بار برف،نیروی باد و یا طوفان و جرثقیل های نصب شده و..مقاوم تر وایمنی تر باشد،شکل هندسی ان انعطاف پذیر باشد وبنا به درخواست مشتری طراحی وساخت شود .

می توان گفت سوله های خرپایی علاوه بر مزایای از پیش گفته شده دارای مزایای دیگری چون: عدم محدودیت در دهانه ی سازه –  سرعت بالای ساخت واجرای سازه – امکان نصب انواع جرثقیل ها در این سوله ها وبسیاری موارد دیگر می باشد و به جرئت می توان گفت بهترین نوع سوله سوله های خرپایی می باشند.

عملکرد سوله : طراحی و ساخت سوله براساس محاسبات خاص و دقیقی صورت می پذیرد ساخت اصولی سوله ها در هر مکان و موقعیت جغرافیایی باعث عملکرد بهتر آن ها خواهد شد . این سازه ها با بهره گیری از ابزارآلات مجهز و به روزی ساخته می شوند که بازدهی آنان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . ساخت سازه های فلزی و به طور دقیق تر سوله ها در محیط کارخانه های سوله سازی صورت می گیرد و پس از پایان یافتن ساخت به مرحله بهره برداری و احداث می رسد که با نصب سوله در منطقه مورد نظر آغاز می شود .

با رعایت تمامی نکات ساخت و طراحی سوله می توان سازه هایی ایمن , مقاوم و ارزان قیمت تولید کرد . سوله هایی کارا و با کیفیت دارای ویژگی هایی هستند .

که در این جا به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

 1. سرعت بالای ساخت سازه و تحویل فوری سوله به متقاضی
 2. هزینه های حمل و نقل سازه و نصب آن ها به صرفه است
 3. هزینه های تمام شده ساخت سوله اقتصادی است
 4. ابعاد دهانه سوله بسیار حائز اهمیت است
 5. دمونتاژ و مونتاژ سوله به سهولت صورت می گیرد
 6. تحمل بالای این سازه ها در مقابل فشارهای وارده
 7. نصب انواع جرثقیل ها بدون محدودیتی در تناژ آن ها
 8. وزن به نسبت سبک این سوله ها

عملکرد سوله :

 • چگونه بهترین سوله را بسازیم ؟

ساخت سوله امری حساس و تخصصی است در نظر اول شاید کار سختی نباشد و هر شرکت با هر سطح دانشی قادر به ساخت آن باشد اما در مراحل کار متوجه حساسیت این موضوع خواهیم شد که تنها مجموعه هایی با تیم های مهندسی کاردان و با تجربه از پس این مهم بر می آیند هر اشتباه کوچک یا بزرگ در طراحی یا ساخت سوله موجب زیان و ضرر هنگفتی خواهد شد از این رو مجموعه ها باید دقت زیادی در انتخاب کادر فنی و ابزارآلات و تجهیزات خود داشته باشند تا سازه ای با بهترین بازدهی ساخته شود .

اجزای تشکیل دهنده سوله های سبک, انواع سوله های خرپایی, بهترین سوله, سبک سوله, سوله, سوله سبک, عملکرد سوله, ویژگی های بهترین سوله

بهترین نوع سوله

بهترین نوع سوله کدام است ؟

شناخت انواع سوله :سوله سازه ای کاربردی که در راس سازه های فلزی قرار دارد .

انواع سوله از این قرار است :

 • سوله خرپایی
 • سوله تیرورقی
 • سوله UBM

بهترین نوع سوله را می توان بر اساس مزایا و برتری های آن سوله تعیین نمود که این در هر نوع سوله با کاربری خاص خود متفاوت است اما به صورت کلی سوله های کاربردی، یک سری مزایایی مشترک دارند

در ذیل چند مورد از آن ها آورده شده است :

 1. این نوع سوله ها استحکام و ثبات بالایی دارند.
 2. دهانه های این نوع سوله می تواند حتی بیش از ۱۰۰متر هم باشد.
 3. قیمت تمام شده و نهایی پایینی دارند.
 4. سرعت ساخت و اجرای بالایی دارند.
 5. قابل احداث در هر نوع منطقه با هرنوع آب و هوایند.
 6. وزن اسکلت فلزی آن ها و به طور کلی وزن سوله پایین است.
 7. علی رغم داشتن فونداسیون قوی قیمت پایینی دارند.
 8. جرثقیل هایی با انواع تناژ مختلف می توان در آن ها نصب نمود.

در این میان سوله هایی با نام خرپایی با دارا بودن تمامی این ویژگی ها توانسته جایگاه بهترین نوع سوله را از آن خود کند این نوع سوله ها با دقت و اصول خاصی ساخته می شوند که موجب کارکرد بهتر آن ها خواهد شد و با استفاده ی حداکثری از فضا می تواند متراژ زیر بنای سازه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد که این خود موجب افزایش فضای داخلی سوله خواهد شد .

استفاده از افراد مجرب و متخصص در هر جایگاه شغلی می تواند سبب موفقیت کل مجموعه گردد شرکت ما نیز با بکارگیری مهندسان کار آزموده و خبره به خوبی توانسته از پس این مهم برآید و سازه هایی قدرتمند با ظاهری زیبا و قیمتی مطلوب ارائه کند سازه ها بلافاصله پس از ثبت سفارش شروع به ساخت می شوند و همه ی توان به کار گرفته می شود تا سوله در زمان تعیین شده به مشتری تحویل داده شود .

انواع سوله ها, بهترین نوع سوله, خرپا سوله, سوله, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله های خرپایی, مزایای سوله خرپایی, ویژگی های سوله خرپایی
بدون نظر

ارسال دیدگاه