انواع سوله - سوله سازی|ساخت سوله|سوله سبک
604
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-604,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

انواع سوله

انواع سوله

شناخت انواع سوله کار چندان دشواری نمی باشد. اما این که هر کدام از این سوله ها دارای چه مزایا و معایبی می باشند و یا چه کاربردی دارا هستند مهم است. سوله ها دارای سه نوع می باشند که در ادامه ی متن با انواع آن آشنا می شویم.

سوله ها به سه دسته ی کلی زیر تقسیم می شوند:

  • سوله های خرپایی
  • سوله های تیرورقی
  • سوله های یو بی ام

سوله های سبک تیرورقی

سوله های سبک تیرورقی قدیمی ترین نوع سوله در کشور ایران می باشند. این نوع سوله دارای ساختاری قدیمی و سنتی می باشد. برای ساخت سوله های تیرورقی ورقه های فولادی به صورتی به یک دیگر برش می خورند که دهانه ی موجود را پوشش دهند. سپس برش های فولادی به صورت مایل به یک دیگر به وسیله ی پیچ و مهره اتصال داده می شوند. قیمت سوله های تیرورقی به قیمت فولاد در بازار بستگی دارد و هر چه قیمت فولاد بیشتر باشد استفاده از این نوع سوله مناسب نمی باشد.

سوله های یو بی ام

سوله های یو بی ام با استفاده از دستگاه های بسیار دقیق و مدرن ساخته می شوند. سوله های یو بی ام نیز از ورقه های فولادی به وجود می آیند اما بسیار دقیق تر و پر کاربرد تر از سوله های تیرورقی می باشند این نوع سوله با استفاده از قوس هایی که دارا می باشد مقاومت بالایی داشته و همچنین عایق بندی بالایی دارد.

سوله های خرپایی

سوله های خرپایی کامل ترین و بهترین نوع سوله می باشد . این سوله از قوطی های پروفیل ایجاد می شود و مزیت های بسیار زیادی را دارا می باشد. روش هایی که برای ساخت سوله های تیرورقی مورد استفاده قرار می گیرد پیشرفته ترین روش برای ساخت سوله می باشد. سوله های سبک خرپایی کم ترین میزان مصرف فولاد را دارا می باشند و این یک دلیل کار آمد در استفاده از این نوع سوله می باشد چرا که در قیمت و وزن آن و همچنین مقاومت سوله خرپایی تاثیر مستقیم دارد.

بهترین نوع سوله, خرپا سوله, سازه های فلزی, سوله مدرن, سوله های خرپایی, سوله های سبک, سوله های یو بی ام, شناخت انواع سوله

معرفی اجزای سوله

معرفی اجزای سوله : سوله سازه ای فلزی دارای سقف شیب دار می باشد که مطابق با محاسبات دقیق فنی و علمی ساخته می شود.سوله ها از اجزای متفاوتی ساخته می شوند که ما در ادامه ی مطلب با معرفی اجزای سوله ، همراه شما کاربر گرامی خواهیم بود.

اجزای سوله عبارتند از: قاب های اصلی، وال پست، استرات، مهاربند، لاپه، سینه بند، تکیه گاه جرثقیل، پی

قاب ها: این بخش متشکل از تیرها و ستون ها می باشد که تیر اصلی را با نام رفتر می شناسند. تیرها و ستون ها را ابتدا به صورت ورق برش داده و سپس با توجه به محل نصب آن ها به یکدیگر متصل می کنند.

ستون ها از بالا به رفترها و از سمت پایین به صفحه ستون جوش داده می شوند ، اتصالات امروزه فلنجی می باشد.

وال پست: ستون های فرعی می باشند که در ابتدا و انتهای سوله قرا می گیرند و وظیفه ی کاهش سطح بادگیر ستون های اصلی و ایجاد پست بند برای دیواره ها را به عهده دارند و به صورت عرضی در سالن قرار داده می شوند.

استرات: این جزء وظیفه ی اتصال دو قاب موازی در نقاط متقارن را به عهده دارند و به عنوان تکیه گاه جانبی عمل کرده و برای انتقال نیرو به کار برده می شوند.

معرفی اجزای سوله :

مهاربند: اجزایی محوری هستند که به صورت طولی و گاها عرضی برای افزایش سختی لوله ها استفاده می شوند. مهاربند ها دارای انواع قایم و سقفی هستند که طراحی آن ها به جهت طراحی و کشش می باشد.

لاپه: برای اتصال پوشش سقف و دیواره ها استفاده می شوند و دارای دو نوع سقفی و دیواری می باشند که پرلین نام دیگر آن هاست.

سینه بند: این عضو که از نبشی و ورق ساخته می شود، برای جلوگیری از کمانش پیچشی جانبی بال تیر اصلی قاب در قسمت هایی که بال تحتانی تحت فشار می باشد، کاربرد دارد.

پی: ستون های سوله به پی های جداگانه ای که توسط کلاف هایی که صرفا عملگرد کششی دارند؛ متصل می شوند که در برخی مواقع که نیاز به افزایش ظرفیت پی احساس می شود، به آن برشگیر اضافه می کنند.

 

اجزای سوله, انواع سوله ها, خرید سوله, ساخت سوله, سوله, سوله فروشی, سوله فوری, سوله های استاندارد, سوله های تیرورقی,سوله های دست دوم
بدون نظر

ارسال دیدگاه